NOVINKY

arr3Všeobecné zdravotné problémyLiečebnú lampu s polarizovaným svetlom je možné použiť ako prevenciu proti chorobám a tiež ako... arr3Vlastnosti svetla biolampyVlastnosti svetla liečebnej lampy Svetlo liečebnej biolampy je lineárne polarizované svetlo, čo...

TOVAR V AKCII

NAJOBĽÚBENEJŠIEÚľava od bolesti pomocou liečebnej lampy

Pred ošetrením je dôležité, aby sme ošetrovanú oblasť dôkladne očistili. Aplikácia liečebnej lampy s polarizovaným svetlom v prípade kožných problémov v sebe zahŕňa všetky kožné poruchy spôsobené infekciami alebo alergiami.

Ošetrovanie svetelnou terapiou má v prípade akútnych ochorení rýchlejšie priaznivé účinky, v prípade chronických porúch je potrebná dlhšia aplikácia.

Popri klasických metódach liečby slúži liečba lampou s polarizovaným svetlom ako doplnková liečba. Aplikáciu liečebnej lampy s polarizovaným svetlom je možné kedykoľvek prerušiť, no rozhodnutie by mal prijať ošetrujúci lekár pacienta.

V prípade chronických porúch je možné dlhodobo používať svetelnú terapiu - samoliečením pacienta (t.j. domácou terapiou). Pacient musí z dôvodu posúdenia postupu liečenia pravidelne vyhľadávať svojho lekára. Prenosnú liečebnú lampu s polarizovaným svetlom vyvinuli pre domáce použitie, takže ju môže používať aj osoba, ktorá nedisponuje lekárskymi znalosťami.

 

Bolesti chrbta

Ošetrenie:

1.  krok:    ľahneme si na bok tak, aby sme svoj chrbát držali rovno a aby sme ho odbremenili,

2.  krok:    16-20 minút priamo osvetľujeme bolestivú oblasť na obidvoch stranách chrbtice,

3.  krok:    ak nás bolí celý chrbát, osvetľujeme ho bodovite  6-8 minút.

Opakovanie: 2x denne.

Dôležité upozornenie: chrbát počas ošetrovania nadmerne nezaťažujme. Ak sa zlepšenie nedostaví ani po dlhodobom ošetrovaní, konzultujte stav so svojim lekárom.

Farebná terapia:

1.  krok:  10-15 minút skenujeme svetlom s modrou farbou, v prípade bolesti drieku fialovou farbou, na oboch stranách chrbtice.

Opakovanie: ošetrujeme po hodine, následne večer tak isto 2x.

 

Hallux

Hallux je problém palca na nohe, ktorý spôsobuje zostup priečnej klenby (ploché nohy) a pravidelné dlhodobé používanie nesprávnej obuvi (väčšinou malej).

Liečebná lampa s polarizovaným svetlom je aj v tomto v prípade veľmi nápomocná.

Ošetrenie: 20 minút bezprostredne osvetľujeme problémovú oblasť.

Opakovanie: 2x denne.

 

Migréna

Migréna sú záchvatové bolesti hlavy, častejšie jednostranné, pulzujúce, veľkej intenzity. Všeobecne sa objavuje v mladšom veku. V prípade žien sa vyskytuje často v čase menštruácie.

Ošetrenie:

1.  krok:   10 minút osvetľujeme šiju pod vlasmi,

2.  krok:    6-6 minút na oboch stranách koreňa nosa,

3.  krok:    10 minút svietime na pulzujúcu oblasť čela.

Opakovanie: 3 - 5x denne.

Dôležité upozornenie: v prípade ošetrovania lampou s polarizovaným svetlom môžete vynechať niektoré druhy tabletiek na migrénu.

Farebná terapia:

  1. 6 minút modrou farbou na šiju,
  2. 6 minút skenujeme čelo fialovou farbou, postupujeme zľava doprava,
  3. 6-6 minút modrou farbou na koreň nosa.

Reuma

Môže sa prejaviť po namáhavej fyzickej práci, po aktívnom športe a keď sa dlhšie zdržiavame v prievane.

Ak používame nejakú analgetickú masť, (Fastum gél, Flector gél atď., je dostať v lekárňach bez receptu), tak ich na bolestivé oblasti ramenného kĺbu nanesieme pred ošetrovaním liečebnou lampou s polarizovaným svetlom a následne osvetľujeme.

20-20 minút bezprostredne osvetľujeme problémovú oblasť spredu aj zozadu.

Opakovanie: 2 - 3x denne.

Dôležité upozornenie: v prípade reumatických ťažkostí vždy dbajme na správnu stravu. Nekonzumujme bravčové mäso, sladkosti, nepime kyslé nápoje, sýtené nápoje, kávu a alkohol (najme pivo).

 

Svalové kŕče

Ošetrenie liečebnou lampou s polarizovaným svetlom

1. krok: postihnutú oblasť svalov bezprostredne ožarujeme bodovite 15- 20 minút.

Opakovanie: 2x denne.

Farebná terapia:

Najčastejší dôvod pre svalové kŕče je deficit vápnika, draslíka, horčíka po fyzickej záťaži (oneskorený nástup bolesti svalov, svalovka), alebo v prípade metabolického ochorenia. Ak nepoznáme príčinu vzniku, pred ošetrovaním sa obráťme na svojho ošetrujúceho lekára alebo si vyžiadajme podrobné laboratórne vyšetrenie.

Ošetrenie: Postihnutý sval na končatinách skenujeme vždy smerom k srdcu (t.j. od spodu smerom nahor):

a)      v prípade horných končatín ošetrujeme žltou farbou 10 minút,

b)       v prípade dolných končatín ošetrujeme oranžovou farbou 10-15 minút.

 

ODYzZ